Komputery Commodore miały duże znaczenie w historii gamingu i programowania w Polsce. Od PETa po linię Amiga, na Commodorach wychowały się całe rzesze graczy. Te komputery były istotnym narzędziem służącym do nauki i rozwijania pasji.
Popularność Commodore’a 64 była olbrzymia i żadna konkurencja nie mogła równać się z ilością sprzedanych sztuk. Natomiast Amiga 500 cenowo była idealnym komputerem „na start”, a Amiga 1200 pozwalała na sprawną emulację gier z maszyn arcade. Jednakże, dominację w gamingu przejęły konsole, zwłaszcza po pojawieniu się legendarnego NESa w połowie lat 80.
Graficznie oferowały one lepsze doświadczenia, w porównaniu do komputerów. Mimo to, Commodore pozwalał na rozwijanie innych pasji niż tylko granie w gry z kaset lub dyskietek. Kaset oraz dyskietek nadal cieszą się dużą popularnością, a osoby potrafiące wydobywać z nich wszystkie możliwości robią wrażenie.
Atari ST było bardziej przystępne cenowo niż Commodore, jednak premiera Amigi 500 zaczęła zmieniać tę sytuację. Szczyt popularności przypadał na początek i połowę lat 90., gdy żywot Commodore’a zbliżał się do końca. Dziś możemy doświadczyć jego dziedzictwa między innymi dzięki demoscenie, wykorzystującej między innymi grafikę tekstową, wektorową lub bitmapową.