Pół zespołu tworzącego misje do kontynuacji Cyberpunka to byli moderatorzy. Jeśli zastanawiacie się, kto tworzy Projekt Orion – kontynuację Cyberpunka 2077, albo sami próbujecie dostać się do branży gier komputerowych, Paweł Sasko w swoim najnowszym wywiadzie udziela nam wskazówek. Za kulisami powstają nowe odsłony Wiedźmina i Cyberpunka.
Wielu z Was zapewne interesuje, jak dostać się do firm takich jak CD Projekt RED lub inne firmy, które tworzą gry Waszych marzeń. Błażej Augustynek, obecny reżyser zadań, był moderatorem w grach StarCraft 1 i 2. Jeżeli zmagacie się z brakiem portfolio i doświadczenia, ale posiadacie talent, to modowanie wydaje się być skuteczną drogą.
Mody również wydłużają cykl życia produkcji w CD Projekt RED – zarówno Wiedźmina, jak i Cyberpunka 2077. Podstawą była ogromna podstawowa technologia, która umożliwiała modyfikację już istniejących kampanii oraz tworzenie nowych scenariuszy i całych światów fantazy. Ta otwartość technologiczna została przeniesiona na grunt własnej technologii CD Projekt RED, RED Engine.
Paweł Sasko przypomniał, kto odpowiada za udostępnienie REDkita szerszej publiczności. W innych działach także zatrudniamy moderatorów. Istnieje mały zespół o nazwie Jigsoft, który składa się wyłącznie z nich.
Niewielki zespół około 20 moderatorów współpracuje z nami. Pozostaje nam czekać na kolejne fanowskie projekty. Kto wie, może mod kogoś z Was będzie początkiem wielkiej kariery?